«Мило з нержавіючої сталі застосовується для зменшення або усунення сильного неприємного запаху від рук, пов'язаного, наприклад, з обробкою часнику, цибулі або риби» - так описує недавній винахід людства популярна вікіпедія.
Таке мило широко рекламується і продається декількома компаніями (диво-новикни від Magic soap, Savon du Chef, «Ліквідатор»), проте ефективність його використання викликає багато питань. Що ж це за мило????
Мило з нержавіючої сталі випускається у формі звичайного круглого або прямокутного шматка. Це робить його візуально більш звичним для нас, споживачів. Таке мило приємно на дотик, важить всього 40-50 грам. Деякі види такого мила мають навіть спеціальний виступ для видалення запаху під нігтями
Косметологічний плюс мила з нержавійки - не містить в складі лугу, значить воно неагресивно для тонкої шкіри рук, не впливає на кислотність шкіри і не руйнує захисний жировий покрив.
Величезний економічний плюс такого мила – його довговічність. Таке мило не змилюється як звичайне тверде мило і не закінчується як рідке.
Як правильно користуватися милом?
Щоб скористатися милом, потрібно потримати його в руках під краном під струменем теплої води приблизно 30 секунд, а потім повільно покрутити в долонях, наче намилюючи звичайним туалетним милом. Час миття – 1 хвилина. Сенс процедури полягає в контакті мокрої шкіри рук з металом.
У чому ж феномен мила з нержавійки і як він працює?
За однією з версій все дуже просто пояснюється з наукової точки зору. До складу цибулі, риби і часнику входять сульфоксиди, які є причиною різкого запаху і стають подразниками для слизової оболонки носа і очей. Метал, з якого складається мило, взаємодіє з молекулами кислоти і води, нейтралізує ці самі молекули, і про чудо .....видаляє неприємні запахи з рук.
Існує ще китайська версія, яка пояснює все набагато простіше і доступніше. Ніяких реакцій не відбувається. Шматок стали просто треться об долоні і за рахунок тертя знижує напруженість між молекулами запаху і шкірою долоні, дозволяючи потоку води легше змивати перші з останньою. Тобто, можна терти чим завгодно.
Так що ж це – нержавіюче мило? Міф чи реальність? Хто правий ? Скептики або знавці законів хімії? Спори і дослідження тривають.